Pyramida

Pyramida je vnímána jakožto symbol cesty člověka ke světlu. Pyramidální energie synchronizuje člověka s nejvyšším kosmickým vědomím a napomáhá člověku oprostit se od zákonů fyzického světa.  Působení pyramidální energie je také protistresové. Je proto vhodné pro lidi se zvýšenou fyzickou a psychickou zátěží. Energetické pole pyramidy má schopnost dát biomagnetické oscilace do rovnováhy, takže síly pyramidy působí proti projevům chorob. Pyramida má velmi uklidňující účinek na stresované a nervózní lidi.

Barvy v pyramidě

* ČERVENÁ*

Dodává velké množství energie, aktivuje, zahřívá, probouzí životní energii. Působí jako pevná půda pod nohama a podporuje, aby byly zrealizovány naše nápady a ideje. Podporuje imunitní systém. Pomáhá k posílení organismu, ztrátě energie a vyčerpanosti. Posiluje také sexuální aktivitu.

*ORANŽOVÁ*

Dodává životní radost a sílu, pohlcuje negativní energie. Je dobrá proti strachům, tiší pláč duše, léčí pocity nedůvěry a sebeúcty. Pomůže překonávat depresi a těžké životní okamžiky. Je to barva moudrosti. Doplňuje sílu a chuť do života, podporuje kreativitu a tvůrčí schopnosti, posilňuje vitalitu, má vliv na sexualitu, vyvolává radost, optimismus, přidává dávku cílevědomosti.

*ŽLUTÁ*

Učí nás zdravému sebeprosazení, asertivitě, umět vyjádřit svůj vlastní názor a nemít výčitky svědomí. Léčí orgány trávicího traktu. Pozitivně ovlivňuje nervovou soustavu, obveseluje a povzbuzuje. Podporuje intuici a tvořivost. Uklidňuje naše city, emoce, dodává nám chuť do života, posiluje fyzickou sílu. Má příznivý vliv na výsledek naší snahy.

*ZELENÁ*

Uklidňuje a harmonizuje nervovou soustavu. Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Podporuje vnímání krásy, má vliv na city, zlepšuje lidské vztahy, má vliv na plodnost. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly.  Učí nás umět se odevzdat. Odbourává agresivitu, hněv a nenávist. Je znakem přírody.

*SVĚTLE MODRÁ*

Je to hlavní barva sebevyjádření ve všech oblastech. Je výborné ji používat při problémech v komunikaci a sdělování. Uvolňuje mysl, aby se mohla otevřít intuici, propojuje srdce a rozum. Uklidňuje, uvolňuje a čistí. Přispívá ke vzájemné komunikaci, napomáhá k lepšímu vyjadřování, tvořivosti a pravdivosti.

Tyrkysová – spojuje blahodárné účinky modré a zelené a tím nás očišťuje a zároveň posiluje. Má uklidňující účinky na tělo i duši. Podporuje naše sebevědomí, fantazii a intuici.

*INDIGO*

Napomáhá ke klidu a harmonii, vyrovnanosti, mírumilovnosti a víře. Je znakem duchovního probuzení, vnitřního procesu přeměny a nadsmyslového vnímání.
Barva rozumu a míru, symbolizuje nekonečnost a prázdnotu.

*FIALOVÁ*

Mystická, éterická barva, která je symbolem spirituality, duchovna, jasnozřivosti, ale i srdečnosti. Přináší inspiraci, pokoru, idealismus a napomáhá meditacím, hypnóze.  Značí soulad s vyššími sférami, nadsmyslové vnímání. Podporuje intuici, kreativitu. Je symbolem splynutí s přírodou a kosmickou energií.

*RŮŽOVÁ*

Symbol něhy, jemnosti, laskavého přístupu, romantické a čisté lásky. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené. Napomáhá uzdravování vztahů a konfliktů, zahaluje do aury harmonie, krásy a lásky.

*HĚNDÁ*

Je zemitou barvou, dodává klidnou, stálou energii a stabilitu. Pomáhá k dokončování věcí a úkolů. Je barvou zdravého rozumu, trpělivosti a spolehlivosti, schopnosti stát nohama pevně na zemi. Připoutává nás k realitě, vliv na rozhodování. Značí moudro přírody, symbolizuje pokušení.

*ČERNÁ*

 Pohlcuje energii, symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. V kombinaci s bílou tvoří celek složený z protikladů /jin a jang/. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření. Symbolem času a znovuzrození.

Privacy Preference Center

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?